Az Európa Bajnokságon és a diákolimpián is remekeltek a Toriki KHKE karatékái

2015. május 02., szombat

A lettországi Daguavpils városa volt a helyszíne április 17-19-e között a SKDUN Karate Világszövetség Európa Bajnokságának, melyen a zalaegerszegi Toriki KHKE 5 fővel képviselték hazánkat és a megyeszékhelyet. A sportolók számára nagy kihívást jelentett az EB-n való részvétel, ugyanis harminc ország közel 700 versenyzője lépett tatamira, így rendkívül erős mezőnyben kellett helytállni a csapatnak. A Takács Ferenc edző tanítványai remekül szerepeltek és két arany és két bronzéremmel valamint egy értékes negyedik helyezéssel tértek haza. Takács Virág Vivien 14-15 éves korcsoportban, formagyakorlatban Európa Bajnoki címet szerzett, küzdelembe kis taktikai hiba, és ellenfele időntúli pontszerzése miatt nem döntőzhetett, így 3. helyezést ért el. Vugrinecz Attila 12-13 éves korcsoportban fegyelmezetten, higgadtan tudta irányítani a mérkőzéseket, remekül időzített akcióikkal verekedte be magát a legjobb négy közé. A döntőben egyértelmű találatokkal gyorsan fejezte be a küzdelmet, így a dobogó legtetejére állhatott. Forintos Fruzsina 12-13 korcsoportban 3. helyezést ért el formagyakorlatban, a bírói testület több tagja szerint is egyértelműen az első helyen kellett volna végezni. Temlén Fanni 16-17 éves korcsoportban 17 versenyző közül nagyon magas pontokkal jutott a legjobb nyolc, majd a legjobb négy közé, a döntőben 1 tized ponttal maradt le a dobogóról.

A Toriki Egyesület versenyzői április 25-én Mogyoródon versenyeztek a XII. Ippon Shobu Karate Diákolimpián. Öt nagy stílusszervezet 51 egyesület, 614 nevezése érkezett az ország minden tájáról. A zalaegerszegi versenyzők nagyon szép eredményeket értek el, akik közül hárman voltak eredményesek és tettek tanúbizonyságot felkészültségükről, ezen a rangos eseményen. Takács Virág Vivien első helyet szerzett katában és kumitében is. Temlén Fanni egy második helyet szerzett katában és egy harmadikat kumitáben. Végül  Országh Levente egy-egy harmadik hellyel -katában és kumitében - öregbítette a Toriki KHSE hírnevét.

Balról Takács Virág Viven, Forintos Fruzsina, Takács Ferenc edző, Vugrinecz Attila, és Temlén Fanni